top of page

ПАРТНЕРСЬКИЙ ПРОЄКТ

Чому чорна картка monobank особливо «небезпечна» саме у «Чорну п’ятницю»

image 6 (3) (1).png

Finance.ua попереджає

Надворі листопад і це означає, що наближається день нестримного шопінгу — «Чорна п’ятниця». У передчутті рекордної виручки його дуже чекають не лише магазини, а й банки. Особливо тут варто відзначити monobank. Він заздалегідь підготував для покупців кілька «підступних пасток», які роблять процес покупок настільки зручним і вигідним, що ті не можуть встояти перед спокусою витратити гроші. Ми розкажемо, чому саме у цей день monobank є особливо «небезпечним».

1.

Покупка частинами

Покупка частинами, то є безвідсоткова розстрочка, а це головна «пастка» від mono, в яку багато клієнтів потрапляють саме у «Чорну п’ятницю». Погодьтесь, важко втриматись від того, щоб купити в розстрочку великий телевізор, ноутбук чи новий телефон. Або щось із більш нагального: наприклад, потужний павербанк чи генератор. Тим паче, якщо все це продається із привабливими знижками.

Саме на це і розрахунок. Ця «підступна» послуга від monobank називається «Покупка частинами». Вона дозволяє розбити ціну товару на кілька рівних частин – від 3 до 25 і сплачувати їх щомісяця. Кількість платежів зазвичай визначає магазин-партнер банку, серед яких всі найбільші рітейлери побутової техніки та електроніки, а також багато інших торгових точок. 

«Покупка частинами» зменшує навантаження на гаманець клієнта, особливо при великих покупках, що робить їх більш доступними. Іншими словами, наївні клієнти купують ще більше товарів, магазини більше заробляють на продажах, а monobank — на комісії, яку отримує від продавців.

Більш того, всі платежі по «Покупці частинами» можна без комісії оплачувати навіть у рахунок кредитного ліміту. Тобто навіть якщо на розрахункову дату на вашій картці немає власних коштів, то mono спише потрібну сумму «в мінус», але не візьме за це ніякої додаткової плати, на відміну від інших банків. Вочевидь, «хитрі» фінансисти добре розуміють, що люди не люблять сплачувати банкам зайві комісії, тому і придумали цей бонус, який заманює багатьох легковірних клієнтів у цю розстрочкову «пастку».

image 5 (2) (1).png

На цьому фоні ще більш «цинічним» виглядає редизайн сторінки «Покупки частинами» на сайті mono, після якого інформацію про цю «послугу» у простому, зрозумілому вигляді можуть отримати як покупці, так і продавці. Особливо розмістивши там самі підступно-привабливі акції від магазинів-партнерів:

  • АЛЛО — до 15 платежів

  • Цитрус — до 15 платежів

  • Eldorado — до 15 платежів

  • COMFY — дисконт до 60% та доступність Покупки частинами

  • Rozetka — до 15 платежів на техніку та 7% бонусних ₴ на категорії одягу та краси

2.

Чорна картка і мобільний додаток

Покупець, який вирішив скористатись «Покупкою частинами», буде змушений оформити чорну картку та стати клієнтом monobank. Таким чином людина, яка нічого не підозрює, автоматично поповнює армію його фанатів, яких сьогодні вже більше 6 мільйонів. Всьому виною мобільний застосунок від mono — настільки зручний у використанні, що, завантаживши його один раз, шансів втекти на обслуговування у іншій банк у користувача майже не залишається. І це наступна «пастка».

«Жертва» завантажує додаток, фотографує документи і все, вона «на гачку». Їй одразу доступна для використання віртуальна картка. Якщо додати її в електронні гаманці Apple Pay або Google Pay, то, крім покупок в інтернеті, можна також розраховуватись і в магазинах. Пластикову картку можна потім забрати у відділенні Універсалбанку або замовити доставку Новою поштою.

image 4 (4) (1).png

Але після того, як людина стає клієнтом mono, її «неприємності» тільки починаються. Далі «капкани» чекатимуть її майже на кожному кроці. Особливо у «Чорну п’ятницю».

3.

Спільна оплата рахунку

Вдалий шопінг —  це привід зустрітись із друзями і відсвяткувати покупки. Так зазвичай думає кожен клієнт monobank. Чому? Тому що святкувати гуртом, маючи картку від mono, дуже зручно. У додатку є така «підступна» функція як «спільна оплата рахунку».

Сплатити спільний рахунок у кафе, якщо ти не клієнт mono — це клопіт. Або за всіх розраховується один і всі йому потім повертають гроші на картку, або всім доводиться скидатися готівкою. Часто у когось її немає і доводилося позичати, потім віддавати. Одним словом — незручно.

Клієнти monobank можуть вийти з цієї ситуації більш елегантно. Хтось один оплачує рахунок своєю карткою або смартфоном. Після чого відкриває додаток monobank, у виписці знаходить цю витрату (вона буде останньою), натискає на неї і внизу обирає «Спільна оплата». Далі він виключає вартість свого замовлення і вказує залишок суми, який пропонується до оплати друзям. Кожного з них можна вибрати із списку контактів у додатку, а можна скористатись ще однією цікавою функцією — Shake to pay (якщо потрясти смартфон з відкритим додатком monobank, вмикається пошук розташованих поруч пристроїв із активним застосунком mono). Потім кожному з друзів прийде запит про спільну оплату на відповідну суму. Друзі натискають «оплатити» – і гроші впадуть на картку того, хто розрахувався. Все.

Звісно, все це зручно, сучасно і технологічно. Причому настільки, що ви навіть не помічаєте, як витрачаєте свої гроші. У цьому і полягає «підступність» задуму розробників додатку mono.

4.

Кешбек

monobank – законодавець моди на кешбек за категоріями. Якщо до його появи кешбек за деякими картками і був, то тільки «статичний» (тобто банки самі вирішували, на які покупки він буде нараховуватися), то monobank зламав цю систему. Він першим дав людям право самим обирати категорії кешбеку і дозволив змінювати їх щомісяця. По деяким з них він доходить до 20%! Крім категорій, щомісяця можна обирати підвищений кешбек від партнерів mono, який нараховується незалежно від того, які кошти витрачає клієнт: свої чи кредитні. Кому таке не сподобається? Насправді ж це також «підступний» план, який провокує довірливих клієнтів витрачати більше. Адже чим більше витрачають вони, тим більше заробляє банк.

5.

Кредитний ліміт та пільговий період

Вже зрозуміло, що monobank робить все для того, щоб люди легко і комфортно розлучалися із своїми грошима. Більш того, якщо у клієнта немає своїх, то він йому їх позичить у вигляді кредитного ліміту. У кожного він свій, тому що рішення щодо нього приймаються індивідуально. Але у більшості клієнтів він є.

І щоб приспати їх пильність і спонукати клієнтів ним користуватись, mono «підступно» надає всім пільговий період. Грошима банку можна безкоштовно користуватися до 62 днів, не сплачуючи при цьому жодних прихованих комісій, як це іноді буває у інших банків. Але якщо ви раптом забули сплатити борг по картці до кінця дії грейс періоду, банк із задоволенням спише свій відсоток за користування кредитними коштами.

Це 5 наочних доказів того, що «хитрий» monobank постійно вигадує різні «пастки», аби заробити любов своїх клієнтів. Тому їм треба бути пильними та обережними кожного дня, і особливо у «Чорну п’ятницю». Не кажіть потім, що Finance.ua вас не попереджав.

mono-chast (1).png

Партнерський проєкт monobank та finance.ua

bottom of page