top of page
Group_1.jpg

СПЕЦПРОЄКТ

Користування кредиткою: правила воєнного часу

Поради для тих, хто хоче безпечно та розумно розпорядитися кредитними коштами

CardBlanche_White_600dpi 1 (2) (1).png

Кредитна картка може стати гарною підмогою у воєнний час. Вона може бути безпечним гаманцем і безкоштовним кредитом. Все залежить від ваших знань про неї та того, як ви використовуєте її можливості. Разом з Ідея Банком ми розповімо про те, що потрібно враховувати позичальнику, щоб користуватися кредитними коштами найефективніше.

Frame 3.png

1. Правила безпеки: ліміти на платежі,

фінансовий номер та 3D-secure

Питання безпеки готівки у воєнний час можна вирішити за допомогою депозиту або комірки в надійному банку. Але кошти на кредитці так само потрібно убезпечити від шахраїв, адже навіть зараз вони нікуди не діваються, а деякі, навпаки, активізуються.

 

Сама по собі банківська картка — безпечний платіжний інструмент. Викрадення коштів з неї відбувається найчастіше з вини самих клієнтів, які у стресі або через непорозуміння розголошують свої конфіденційні дані.

 

Банкіри пропонують подбати про безпеку онлайн-платежів, спочатку встановивши на них нульовий ліміт. Так, навіть якщо ці картки будуть скомпрометовані (свідомо чи ні), шахраї не зможуть скористатися кредитними коштами. Власник картки може підвищити ліміт на суму покупки перед кожною конкретною транзакцією, а потім знову обнулити його. Багато банків зробили функції встановлення лімітів транзакцій та оформлення віртуальних карток доступними у своїх мобільних додатках.

 

Ще один важливий момент – мати фінансовий номер у банку, на який приходять сповіщення про транзакції та про підтвердження операцій, зокрема – 3D-secure.

76_finance [Converted] (1).png

Висновок: Подбайте про увімкнений фінансовий номер та наявність послуги 3D-secure, нікому ніде в жодному разі не розголошуйте конфіденційні дані карток.

 

Встановіть нульовий ліміт на онлайн-платежі та підвищуйте його перед кожною конкретною покупкою. Другий варіант – заведіть окрему віртуальну картку для розрахунків в інтернеті. Тримайте її завжди порожньою та поповнюйте потрібною сумою перед покупкою.

Frame 4.png

2. Вивчіть регламент роботи банку з платежами

306_finance [Converted] (1).png

Банки завжди цінують позичальників, які відповідально ставляться до взятих на себе зобов'язань. Зокрема, до термінів погашення. Клієнт уникне зайвих витрат, якщо враховуватиме строки зарахування коштів на рахунок.

 

Уявіть ситуацію. Щоб не вийти з пільгового періоду за кредитною карткою «Банку А», вам потрібно погасити борг за нею до 25 числа. Цього дня у вас точно будуть надходження на картку «Банку Б», і ви знаєте, що зможете переказати їх на картку «Банку А». Начебто встигаєте, але на практиці все може виявитися складнішим.

 

За регламентом деяких банків платежі можуть зараховуватися протягом кількох робочих днів. Тому відправлені 25-го гроші опиняться на рахунку лише 26-28 числа. Як результат: до розрахункової дати «Банк А» грошей не побачить і з чистою совістю нарахує відсотки за користування кредитним лімітом.

Висновок: Дізнайтесь у банку, як довго будуть йти платежі, надіслані тим чи іншим способом, та враховуйте цей строк при погашенні боргу за кредиткою. Найкраще робити це за 3-5 днів до настання розрахункової дати.

Frame 3.png

3. Усі кредитки мають пільговий період,

але не у всіх він рахується однаково

Пільговий період – дуже приємна функція кредитної картки. Її сенс зрозумілий: банк дає певний проміжок часу, протягом якого можна безкоштовно скористатися кредитним лімітом. Але не всі знають про те, що, крім тривалості періоду, потрібно знати, як саме він рахується. Питання найчастіше в розрахунковій даті, до якої потрібно закрити борг на картці. Цю дату потрібно обов'язково звірити з договором, від цього залежатиме, коли вам потрібно розрахуватись із банком.

 

Одні банки починають відлік грейс-періоду з 1 числа кожного місяця, інші – від дати укладення договору. Наприклад, пільговий період за новою кредиткою від Ідея Банку Card Blanche White+ становить 33 дні і рахується від дати укладення договору. Він поширюється на всі витрати клієнтів, і в цьому періоді немає жодних комісій. Після погашення боргу новий пільговий період починається з наступної транзакції з використанням кредитних коштів.

304_finance [Converted] (1).png

Висновок: Уважно читайте умови надання пільгового періоду в договорі та встановіть на телефон нагадування за 3-4 дні до його закінчення, зважайте на вихідні.

Frame 4.png

4. Коли є сенс знімати готівку з кредитки

22_finance [Converted] (1).png

Є люди, які активно використовують кредитки для зняття готівки за рахунок кредитного ліміту. За тарифами багатьох банків це дуже невигідна операція. До прикладу, це може бути близько 4% комісії, і ця операція не підпадає під дію пільгового періоду. Тобто доведеться платити і комісію за зняття, і відсотки за весь час користування готівкою. Те саме стосується переказів на інші картки.

 

Серед рідкісних приємних винятків – картка Ідея Банку Card Blanche White+, з якої можна безкоштовно знімати в Україні та за кордоном власні кошти. Загалом це може бути до 250 тис. грн/міс. Більше того, на зняття готівки «в кредит» навіть поширюється дія пільгового періоду.

Висновок: Дізнайтесь у банку, як довго будуть йти платежі, надіслані тим чи іншим способом, та враховуйте цей строк при погашенні боргу за кредиткою. Найкраще робити це за 3-5 днів до настання розрахункової дати.

Frame 3.png

5. Закрийте кредитки, якими не користуєтеся

Зараз саме час переглянути свій довоєнний асортимент кредитних карток з різних банків. Кілька великих банків вже оголосили про припинення пільгових умов з обслуговування карток, тому є сенс перевірити ще раз тарифи на обслуговування в різних банках і обрати ті кредитки, які справді не будуть обтяжливі.

 

Вивчіть ринок та подивіться, що нового пропонують банки у відповідь на очікування клієнтів в умовах воєнного часу. Наприклад, Ідея Банк за умовами картки White+ запропонував безкоштовні p2p перекази та відсутність будь-яких комісій у грейс-періоді.

181_finance [Converted]-01 (1).png

Висновок: Уважно читайте умови надання пільгового періоду в договорі та встановіть на телефон нагадування за 3-4 дні до його закінчення, зважайте на вихідні.

Frame 4.png

Кредитка здатна зробити ваше життя набагато зручнішим.

Головне – підібрати ту картку, яка підійде вам найкраще, і правильно нею користуватися.

 

Істотні умови за кредиткою Card Blanche White+:

• Строк дії кредитного ліміту – 12 місяців із можливістю автоматичної пролонгації.

• Розмір кредитного ліміту – від 1 тис. грн до 30 тис. грн

• Реальна річна процентна ставка без укладання договору добровільного страхування життя – 100,97% річних

• Реальна річна процентна ставка у разі укладання договору добровільного страхування життя – 125,02% річних

Ліцензія НБУ №96 від 04.11.2011

CardBlanche_White 1 (1).png

Партнерський проєкт IdeaBank та finance.ua

bottom of page