top of page

Скільки
коштують
хобі для дитини?

Якими б важкими не були часи, батьки завжди намагаються зробити все можливе для розвитку дітей. Витрати на їх навчання та забезпечення якомога більше можливостей для самореалізації – це інвестиції у майбутнє. Ми розбиралися, скільки це коштує  у 2023 році.

В Україні спостерігається справжній бум на різноманітні курси для дітей, які все більше переходять в онлайн-форму. Батькам пропонується дуже багато різноманітних курсів для дітей. Ми опишемо 8 видів популярних дитячих хобі. Вони обиралися за двома основними критеріями: розвивають розумові здібності дитини; однаково підходять як хлопчикам, так і дівчаткам. Отже, які заняття розвивають у дитини інтерес до пізнання світу, творчій підхід, уяву, емоційний інтелект, відповідальність, самодисципліну, та як, наприклад, у цьому можуть допомогти банківські продукти.

1. Робототехніка

На заняттях із робототехніки дітей навчають створювати прототипи роботів, конструювати їх і програмувати. Ці знання у майбутньому можна застосовувати у широкому спектрі галузей: від виробництва, сфери охорони здоров’я до логістики і різноманітних наукових досліджень. Роботи застосовуються скрізь.

 

Починати можна вже з 6 років. У цьому віці дітям пропонують працювати з великими деталями, які покращують моторику рук й уважність. А у 8-10 років маленькі дослідники вже можуть конструювати багатофункціональних роботів й навчатися основам мов програмування.

Курси підійдуть не тільки майбутнім інженерам, а й тим дітям, які згодом оберуть гуманітарний чи мистецький профіль. Їх навчають працювати у команді й застосовувати творчий підхід, ділитися ідеями для досягнення спільної мети.

2. Фінанси

Фінансова грамотність – порівняно новий вид позашкільної освіти для дітей. Існують курси, де їм у зрозумілій формі розповідають про походження грошей, як ними ефективно розпоряджатися, що таке бюджет, як заощаджувати та накопичувати, уникати фінансових пасток.

 

Починати знайомство зі світом грошей можна з 8-10 років. Уроки по 45 хвилин для малечі проходять в ігровій формі. Більш розширені знання про фінанси дають старшокласникам у 14-17 років, заняття для них тривають 1-2 години у формі тренінгів та ігор. Щоб набуті знання краще засвоювались й застосовувались на практиці, часто підліткам оформляють дитячі банківські картки. За нею вони аналізують свої витрати і навчаються правильно розподіляти бюджет.

Картка від monobank і мобільний застосунок*, який іде разом із нею. Це безкоштовна картка, яка випускається в зв'язці з батьківською. Оформити її може будь-який дорослий клієнт для дитини у віці від 6 до 14 років. Діти з нею можуть вчитися основам банкінгу та фінансової грамотності: перевіряти баланс, робити перекази між картками, самостійно поповнювати мобільний, спілкуватися зі службою підтримки банку, планувати витрати та заробляти кешбек, і пізнавати інші сторони повсякденних фінансів. Батьки, зі свого боку, матимуть повний контроль над витратами дитини і при бажанні зможуть їх обмежувати.

 * Інформація надана та перевірена monobank

Фінансові знання є дуже корисними для кожної людини, щоб у дорослому житті почувати себе впевнено у матеріальних питаннях і не стати жертвою шахраїв.

3. Малювання

На малювання дітей можна записувати з 4-6 років. Там їх навчать малювати різними матеріалами (олівцем, пастеллю, аквареллю, гуашшю, акрилом, вугіллям, олійними фарбами) у різних техніках, а також розкажуть про основи композиції, колористики, перспективи. 80% занять присвячено практиці. Це розвиває фантазію, розширює уявлення про навколишній світ.

 

Також на заняттях із малювання створюють аплікації, колажі, вітражі, принти, займаються ліпленням. Курси і майстер-класи переважно проходять в очному форматі, але деякі школи пропонують і онлайн-заняття. Останні складаються або з занять у дистанційному форматі, або з уже готових відеоуроків, до яких є доступ протягом певного часу.

У подальшому здобуті художні навички допоможуть дитині гармонійно сприймати навколишній світ, цінувати мистецтво, втілювати творчий підхід у життя і вільно висловлювати свої думки.

4. Музика

На заняття музикою дітям можна приходити з 2-3 років. У цьому віці малят знайомлять зі світом звуків, музикою як особливою мовою, навчають слухати музичні твори. А вже з 4-5 років дітей навчають грати на різних інструментах: фортепіано, скрипці, флейті, саксофоні, гітарі та інших.

 

Пропонуються індивідуальні заняття як в очному форматі, так і онлайн. Курси можна підібрати у школах творчого розвитку дітей, а також зв’язавшись безпосередньо з викладачем музики.

Заняття музикою не лише розвивають когнітивні здібності дитини, зокрема, сприйняття мови, а й сприяють її кращій соціалізації.

5. Шахи

Шахи є однією з найдавніших ігор людства, які не втратили популярність і нині. Вони ідеально розвивають логічне і стратегічне мислення, з їх допомогою людина продумує свої дії на декілька кроків вперед і впевнено йде до перемоги. Ці якості в майбутньому допоможуть дитині побудувати успішну кар’єру в будь-якій сфері.

 

Педагоги і дитячі психологи радять знайомити дітей з шахами вже з 3-річного віку, коли вони починають активно досліджувати навколишній світ і є надзвичайно допитливими. Перші заняття можна проводити в родині. Якщо маленькі гравці активно виявляють зацікавленість до шахів, то далі їм можна підібрати шахові секції або заняття з тренером, які проводяться як індивідуально, так і в групах.

Беруть дітей з 4 років. На заняттях їх навчать не тільки правилам гри, а й розкажуть, як будувати ефективні стратегії на шляху до перемоги.

6. Іноземні мови

Вивчення іноземних мов завжди користувалося попитом, а зараз, мабуть, це найпопулярніші курси для дітей. З великим відривом лідером у цій сфері є англійська мова, яка стала мовою міжнародного спілкування. Також українські діти активно вивчають й інші європейські мови, зокрема, німецьку, французьку, іспанську й італійську. Популярне також вивчення польської мови, бо багато випускників шкіл подають документи у польські виші.

 

Курси іноземних мов пропонують для дітей від 3 років, можна навчатися офлайн в Україні або за кордоном, чи онлайн, в групах, парно чи індивідуально – пропозицій безліч.

Закордонні очні курси – найдорожчі, їх пропонують переважно для дітей на літніх канікулах. Також дорожче доведеться заплатити за заняття з носієм мови.

7. Програмування

Якщо дитина постійно залипає у смартфоні і не реагує на зауваження, то, замість вигадування різних покарань, батькам радять віддати її на курси програмування. Тут вона може опанувати навички, які в майбутньому допоможуть їй стати успішним IT-спеціалістом або навіть започаткувати власний технологічний бізнес.

 

На курси з програмування беруть дітей 6-17 років, заняття проводять у цікавому ігровому форматі.

Дітей навчать основам програмування, створенню комп’ютерних та мобільних ігор, сайтів, вебдизайну, інтернет-презентацій, мовам програмування й багато чого іншого.

8. Акторська школа

Курси акторської майстерності будуть корисні як дітям, які виявляють акторський талант у колі рідних, так і тим, хто має проблеми зі спілкуванням з однолітками, невпевнений у собі й сором’язливий.

 

Заняття в акторській школі допоможуть дитині розкритися, почуватися вільно в будь-якій обстановці, не бути скутою соціальними рамками, що допоможе зайняти у майбутньому активну позицію в житті. Також вони покращать комунікаційні навички, зокрема, вимову, дикцію, фізичний стан, допоможуть вирівняти осанку і зробити рухи пластичними. Дитина стане впевненою у собі, позбудеться комплексів.

На заняття беруть дітей з 3 років. З ними працюють професійні актори і режисери театру й кіно, а також викладачі театральних вишів.

Хобі наповнює життя емоціями, мотивує, приносить задоволення та радість. Завдяки ним дитина пізнає світ, розширює кругозір, відточує здібності та вчиться бути дорослою. А доросле життя обов’язково передбачає певну фінансову активність. Завжди потрібно щось купувати: витратні матеріали для улюбленого заняття, оплата послуг викладачів та інше. І тут в нагоді стане дитяча картка monobank, яка з одного боку надає дитині фінансову свободу, з іншого - дозволяє батькам повністю контролювати її витрати.

card.png
bottom of page