top of page

З Finance.ua тепло!

Vector (15) (1).png

Зарядні станції:
переваги, різновиди та можливості пристроїв

Мабуть, кожен, хто залишився в Україні попри російську агресію та ракетні обстріли, вже встиг відчути, як це – залишитися без світла й навіть опалення. Найболючишими відключення видались для сімей з маленькими дітьми, літніх людей та українців, які працюють віддалено через ПК або ноутбук. Виникає питання: а як стати незалежним від відключень електроенергії і пристосуватись до нинішніх реалій? 

На допомогу прийдуть зарядні станції. Розповімо, що це таке, як вони працюють, і які переваги мають пристрої.

estacion (1).gif
Vector (2).png
panel 2 (1).png

Що таке зарядна станція?

  • Об'єм акумуляторів від 40000 mAh;

  • Місткість від 150 Вт·год;

  • Потужність від 150 Вт;

  • Наявність розеток змінного струму;

  • Можливість заряджати не тільки телефон, а й інші пристрої;

  • Здатність заряджати одразу декілька приладів;

  • Опція підключення додаткового акумулятора для збільшення місткості станції.

Так, зарядні станції призначені не лише для смартфонів, а й для інших приладів, серед яких телевізори, електрочайники, ноутбуки, холодильники, фотоапарати тощо. Можливість живлення великої побутової техніки залежить від потужності пристрою, чим потужнішою буде станція, тим більше приладів вона зможе підживити.

Зарядна станція — це альтернативне джерело енергії, яке працює завдяки вбудованим акумуляторам. Інакше кажучи, зарядна станція є тим самим добре нам відомим павербанком, проте ще більш містким (40000+ mAh), потужним та універсальним.

Важать такі пристрої від 2 кг, тому підходять для подорожей, переїздів або для перевезення станції з собою.

Як визначити, що перед вами саме зарядна станція, а не павербанк? Зверніть увагу на такі особливості:

Vector (1).png
panel 1 (1).png
Vector (2).png

Переваги зарядних станцій

Vector (2).png

Окрім зарядних станцій, на ринку існують й інші пристрої, здатні врятувати від відключень електроенергії і підзарядити девайси – генератори, сонячні панелі, павербанки тощо. Тож чому варто обрати саме станції? Розглянемо їхні переваги:

Різні варіанти зарядки станції. Так, зарядні станції можна заряджати не тільки від мережі, а й від автомобільного прикурювача, генератора та сонячної панелі. Останні, до речі, нерідко бувають вбудовані вже в самі пристрої.

Невеликі габарити. Вага приладів — від 2 до 22 кг, а отже їх реально підняти та перевозити з собою, чого не скажеш про генератори вагою до 100-150 кг й більше.

Одночасна зарядка декількох пристроїв. Більше не доведеться сперечатися з іншими членами родини або близькими та виборювати право під’єднати свій прилад: з зарядними станціями ви зможете заряджати одночасно до 10 пристроїв.

Зарядка станції за 2 години. Майже всі моделі, які присутні на ринку, заряджаються до 100% за 2-3 години, що актуально при нетривалих ввімкненнях електроенергії.

Велика місткість та потужність. В той час як павербанки розраховані максимум на 20000 mAh, станції містять від 40 до 100 тисяч mAh, чого вистачить для зарядки смартфона до 30 разів і ноутбуків до 6-7 разів. Потужність станцій також набагато вища й сягає 3,6 кВт.

Екологічність. Якщо порівнювати станції з генераторами, то одразу стає зрозуміло, що саме перші є більш екологічними та безпечними для навколишнього середовища, оскільки не викидають відпрацьовані гази в атмосферу.

Однак, станції мають і певні недоліки, серед яких висока ціна (інколи дорожчі за генератори), залежність від наявності струму для заряду (якщо немає адаптера для прикурювача або сонячної панелі), а також невисока потужність відносно генераторів (автомийку або кав'ярню такий прилад вже не потягне).

Vector (2) (1).png
Vector (3) (1).png
Vector (2).png
Vector (2).png

Критерії вибору станцій

Зваживши всі за та проти, ви все ж вирішили купувати станцію. Проте як обрати потрібний прилад? Для цього порівняємо критерії й оцінимо ситуацію:

1. Бюджет

Так, навіть у цьому випадку перше, на що ми будемо опиратися, це бюджет, а тобто сума, яку ви готові витратити на станцію. Чим більший бюджет, тим сучаснішу, надійнішу та потужнішу станцію ви зможете придбати.

Найдешевший варіант на ринку — Newell Asvala 200W 154Wh вартістю в 17 тисяч гривень, а найдорожчий — Bluetti AC300+B300 за 198 тисяч гривень.

2. Потужність

Потужність станцій вимірюється у Вт й коливається від 150 до 3600 Вт. Чим вища потужність, тим більш енергомісткі пристрої ви зможете приєднати, серед яких електрочайники, мікрохвильовки тощо.

3. Роз’єми

Проаналізуйте, які саме прилади вам потрібно буде використовувати та які роз'єми вони мають. Наприклад, для підключення чайника знадобляться розетки на 220 В, для смартфонів — USB-A або USB-C, для автомобільного прикурювача — вихід на 12-24 В й так далі. Звичайно, що чим більше роз'ємів матиме станція, тим більше пристроїв одночасно ви зможете під'єднати.

4. Місткість акумулятора

Як ми вже зрозуміли раніше, станції працюють автономно завдяки акумуляторам, місткість яких вимірюється у mAh. Це значення відповідає за час, протягом якого пристрій зможе заряджати інші девайси, більша місткість = триваліша робота. На ринку ви знайдете моделі місткістю від 40000 mAh до 100000 mAh.

5. Вага

Для тих, хто часто подорожує або має на меті перевозити станцію з місця на місце, критичним показником є її вага. Так, ви зможете знайти моделі вагою від 2 до 22 кг, проте пам'ятайте, що потужні й місткі пристрої не можуть важити менше 5-7 кг.

6. Додаткові опції та можливості

Не варто забувати й про додаткові опції, які хоч і не є критично важливими, але все ж іноді допомагають у побуті. До таких належать:

  • Вбудовані сонячні панелі для зарядки станції;

  • LED дисплей з показом заряду у % та кількості під’єднаних пристроїв;

  • Можливість інтеграції з системою «Розумний дім»;

  • Віддалене управління через застосунок для смартфона;

  • Підсвітка під час роботи;

  • Можливість підключення додаткового акумулятора;

  • Кабелі та інвертори, що входять до комплекту.

Vector (4) (1).png
Vector (5) (1).png
Vector (2).png

Популярні товари

Пропонуємо розглянути популярні зарядні станції аби одразу визначити для себе найкращий продукт та порівняти прилади один з одним.

Підшукати відповідну до власних потреб зарядну станції ви можете в спеціалізованому магазині інструменту й обладнання Storgom.ua. Одна з ключових переваг цього майданчика – можливість торгуватися за товар і отримати індивідуальну знижку. З компанією співпрацюють такі титани, як завод «Антонов», «Мотор Січ», Київпастранс.

Newell Asvala 200W 154Wh

Місткість: Вт·год (41 600 mAh)

Потужність: 200 Вт 

Вага: 1,8 кг

Виходи: розетка на 220 В, 2 х USB-A, USB-C 

Зарядка: від 0 до 100% за 2 години

Вартість: 17 000 грн.

Newell-Asvala-200W-154Wh.gif
Vector (2).png

EcoFlow River

Місткість: 288 Вт·год (57 600 mAh)

Потужність: 600 Вт, бустер до 1800 Вт 

Вага: 5 кг

Виходи: 2 розетки на 220 В, 2 х USB-A, USB-C, USB-A Швидка зарядка, DC5521  

Зарядка: від 0 до 80% за 1 годину

Вартість: 45 000 грн.

Jackery Explorer 2000 Pro EU

Місткість: 2160 Вт/год

Потужність: 2200 Вт 

Вага: 19,5 кг

Виходи: 2 розетки на 220 В, USB-C, USB-A Швидка зарядка, DC5521, прикурювач 12 В  

Зарядка: від 0 до 100% за 2 години

Вартість: 83 000 грн.

Bluetti AC300+B300

Місткість: 3072  Вт·год

Потужність: 3000 Вт 

Вага: 21,6 кг

Виходи: 6 розеток на 220 В, 2 х USB-A, 2 х USB-A Швидка зарядка, USB-C, 2 х прикурювач 12 В, RV порт, 2 х бездротова зарядка

Зарядка: від 0 до 100% за 2,5 години

Вартість: 198 000 грн.

EcoFlow-River.gif
Jackery-Explorer-2000-Pro-EU.gif
Bluetti-AC300+B300.gif

Висновки

Чи могли б ви уявити своє життя без світла? На жаль, часті вимкнення електроенергії через обстріли росією нашої інфраструктури вже стали буденністю, а тому найкраще рішення — підготуватися до форс-мажорних ситуацій. Зарядні станції допоможуть пережити відключення електрики з більшим комфортом. Зважте всі за та проти, порівняйте різні моделі приладів й оберіть той, який стане у пригоді саме вам...

Над спецпроєктом працювали:

Автор: Олександра Федорова

Верстальник: Олексій Вишневський

Редактор: Петро Таранюк, Владислав Недашківський

bottom of page